Články

Vyrezávame tekvice

Je tu sezóna tekvíc a blížiaci sa Heloween, čo je pekná príležitosť zabaviť sa vyrezávaním tekvíc a pripraviť si malé oranžové strašidlá.

Na Tekvičiaka budeme potrebovať jednu tekvicu, ostrý nôž, lyžicu, misku na “vnútornosti”, sviečku a zápalky či zapalovač.

foto: Bara Podola

Začneme väčším “servisným otvorom”, ktorý môžeme spraviť na budúcej zadnej strane Tekvičiaka, prípadne ho vieme spraviť aj odrezaním vrchnej časti, ktorú potom využijeme ako klobúčik. My sme si tentoraz vybrali otvor zo zadnej strany.

foto: Bara Podola

Po vyrezaní dostatočne veľkého otvoru tekvicu lyžicou vydlabeme a poctivo povyberáme všetko čo jej vo vnútri narástlo. Tekvicové semiačka môžeme využiť a pripraviť si z nich pochúťku na lúskanie.

Po vydlabaní spravíme ďalšími rezmi tekvičiakovi postupne oči, nos aj ústa. Fantázií sa v tomto medze nekladú a môžeme si vyskúšať vytvoriť rôzne grimasy. Od strašidelných, cez prekvapené až po usmiate a veselé oranžové potvorky.

foto: Bara Podola
foto: Bara Podola

Po úspešnom vyrezaní Tekvičiaka je veľmi dôležité v ňom čo najskôr zapláliť sviečku. Okrem toho, že to bude po tme veľmi strašideľne vyzerať a vystrašíme tak nejedného suseda, potrebujeme tekvicu z vnútornej strany čo najskôr vysušiť, inak by nám pomerne rýchlo začala hniť. Keď sa nám podarí tekvicu dobre vysušiť, môžete plameň sviečky nahradiť modernými svetielkami a Tekvičiak vám bude strašiť v okne ešte niekoľko týždňov.

foto: Bara Podola

Tekvice vhodné na vyrezávanie teraz nájdete aj v ponuke Kvetinárne. Tešíme sa na vašu návštevu na Medenej 17.

Mohlo by sa vám tiež páčiť...